Własny biznes internetowy, czyli jak zrobić dobre zdjęcia produktowe.

W dzisiejszych czasach umiejętność robienia dobrych zdjęć jest bardzo przydatna. Osoby, które robią zakupy przez Internet są wzrokowcami, dlatego bez dobrych zdjęć nie wzbudzimy zainteresowania a nasze produkty będą sprzedawać się gorzej. Nie musimy być w posiadaniu drogiego sprzętu, zamiast drogiej lustrzanki wystarczy telefon z dobrym aparatem. Poznajmy zatem kilka tipów, które pozwolą nam zwiększyć sprzedaż i zrobić dobre zdjęcia produktowe!

Klienci, którzy odwiedzają sklep internetowy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na zdjęcie, dlatego tak ważne jest aby było one dobrej jakości. Im zdjęcie lepsze, tym większy współczynnik konwersji a nasza sprzedaż może zwiększyć się nawet o połowę. Osoby, które zaczynają przygodę z biznesem i zakładają własny sklep internetowy zazwyczaj nie korzystają z pomocy profesjonalistów i starają się robić zdjęcia w domu lustrzanką lub telefonem komórkowym. Na co zatem zwracać uwagę przy wykonywaniu takich zdjęć? Oto odpowiedź!

Tło i scenografia                                                

Produkt, który zamierzamy sprzedać powinien być fotografowany na jednolitym tle, najlepiej na klasycznym i uniwersalnym białym tle (może być zwykła biała kartka), wtedy na pierwszy plan rzuca się produkt a tło fajnie z nim kontrastuje. Jednak zamiast zwykłego a dla niektórych nudnego białego tła możemy wykorzystać tzw. green screen, czyli zielone tło fotograficzne. Tutaj możemy dodać tło jakie chcemy w postprodukcji. Jeżeli naszym produktem jest rowerek dziecięcy, możemy dodać np. w Photoshopie wcześniej zakupione zdjęcie lub pobrane z darmowych banków zdjęć, przedstawiające biegające dzieci, ogródek czy plac zabaw. Zdjęcie wyda się wtedy bardziej realistyczne a produkt sprzeda się jak gorące bułeczki. Pamiętaj, żeby fotografować czysty przedmiot, jeżeli sprzedajemy odzież, zadbaj żeby nie była pognieciona.

Oświetlenie

Jeżeli nie możemy skorzystać z profesjonalnego studia, wtedy pozostaje nam zrobić zdjęcia produktowe w domu…ale koniecznie w świetle dziennym, najlepiej najbliżej okna, np. na parapecie. Wtedy całe światło skupia się na produkcie, który wychodzi na pierwszy plan. Jeżeli na zewnątrz jest pochmurno, możemy skorzystać z lamp, które mamy w domu, np. z lampki biurowej. Dla uzyskania lepszych efektów, możemy doświetlić zdjęcie blendą – zrobioną z foli aluminiowej. Jeżeli chcemy uzyskać efekt lustrzanego odbicia wystarczy, że położymy produkt na kawałku szkła lub po prostu na lustrze.

Zdjęcie od strony technicznej i obróbka graficzna!

Warto zaopatrzyć się w edytor graficzny, nie musi to być Photoshop, może to być zwykły program posiadający najbardziej podstawowe funkcje, m.in. funkcję kontrastu, nasycenia, wyostrzenia, kadrowania czy balansowania bieli. Podczas fotografowania produktu warto zwrócić uwagę na ostrość, ustawienie ISO, czas naświetlania, ustawienie balansu bieli. Warto pokazać produkt w różnych dostępnych kolorach a nawet zrobić zdjęcia produktowe w 360 stopniach. Pamiętajmy aby pokazać wszystkie detale produktu.

Fotografia produktowa nie musi być nudna, bawmy się światłem i kadrami. Jeżeli zastosujemy się do porad, zdjęcia na pewno wyjdą fajnie a nasza sprzedaż się zwiększy. Jeżeli jednak zależy nam na bardzo dobrych zdjęciach packshotowych możemy skorzystać z usług profesjonalnego studia fotograficznego, które na pewno zrobi nam dobre jakościowo zdjęcia z których będziemy zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.