Top kierunki na wakacje we wrześniu!

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień. Lato w Polsce zaczęło się bardzo szybko, bo już na wiosnę. I oby złota polska jesień również była tak ciepła. Wrzesień jest idealnym miesiącem na przedłużenie sobie lata. Możemy wyjechać wtedy gdzieś, gdzie będzie cieplej niż w naszym kraju. Może wakacje w Grecji?

Wrzesień jest idealnym miesiącem na wakacje. Kończy się wtedy sezon wakacyjny a wycieczki są dużo tańsze. Możemy również skorzystać z ofert last minute, które wszędzie kuszą swoimi cenami. Na jesień jest znacznie mniej turystów, co jest dużym plusem i sprzyja wypoczynkowi czy zwiedzaniu, nie ma również wtedy dużych upałów, które są męczące.

Jeżeli jesteśmy już zdecydowani na wyjazd, musimy wybrać sobie kierunek i znaleźć nocleg. Wiele osób korzysta z popularnego serwisu airbnb.com. Można na nim wynająć domy, apartamenty, pokoje w dobrych cenach. Oczywiście najlepiej skontaktować się z właścicielem osobiście, żeby nie płacić pośrednikom. Noclegi możemy znaleźć również na facebooku, są różne grupy do których warto dołączyć i poczytać sobie o polecanych, sprawdzonych miejscówkach.

Zamiast organizować podróż samemu i szukać noclegów na własną rękę możemy skorzystać z oferty biura podróży, którzy zaprojektują nam wycieczkę od początku do końca w cenie jakiej chcemy. Jeżeli zależy nam na niskiej cenie, musimy zapolować na oferty last minute. Takie oferty znajdziemy zarówno w biurach podróży jak i w internecie na portalach społecznościowych. Możemy natrafić wtedy na bardzo korzystne oferty z pełnym wyżywieniem czy nawet pięciogwiazdkowym hotelem.

Jakie kierunki wybrać?

Największym powodzeniem cieszą się wakacje w Grecji, w której zawsze jest piękna pogoda, podziwiać możemy rajskie widoki i zajadać się pysznym jedzeniem. Polacy pokochali greckie wyspy, których wybór jest ogromny – Kreta, Rodos czy Zakynthos słynącą z Plaży Wraku. Santorini to również idealne miejsce, w którym podziwiać możemy wysoko położone białe budynki, gdzie możemy zagubić się w labiryncie uliczek, w których – blisko morza – znajdują się romantyczne knajpki, zachęcające do skosztowania lokalnych przysmaków i wina przy zachodach słońca. Kierunkiem, który również cieszy się powodzeniem jest Turcja – Riwiera Turecka, która na długi czas straciła swoją renomę i pozycję ale Polacy zaczęli chętnie na nią wracać. Turcja zapewnia prawdziwy relaks oraz dużo atrakcji. Słońce i długie gorące lato to coś co przyciąga turystów właśnie w to miejsce. Innymi kierunkami, które również zajmują wysoką pozycję są m.in. Hiszpania, Cypr, Egipt, Bułgaria czy Chorwacja. To od nas zależy na czym nam najbardziej zależy, czy na relaksie i odpoczynku czy jesteśmy nastawieni na zwiedzanie. Wybierając kierunek warto przeanalizować wady i zalety, poczytać o danym miejscu w internecie, sprawdzić co jest warte zobaczenia i zwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.